FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz.net tarafından desteklenmektedir.
Filemakerturk.com a Hoş geldiniz. Mehmet KAYA 0532 231 07 27
Filemaker Lisans İhtiyacınız için FilemakerTürk Yönetimi ile iletişime geçin
 
Alakalı Siteler:

AYS Bilişim


Cabitaş


FMK Solutions | Maatwerk Applicaties
 

Tab nesnesi görünmeme sorunu

+2 oy
89 kez görüntülendi
Arkadaşlar üstüste 2 tab nesnem var. Duruma göre biri gizlenmiş durumda. Malum layoutta alttaki nesne içinde düzenleme yapmak için üstteki nesneyi inspectordan left'e büyük bir sayı girerek sağa kaydırdım. Birden nesne yok oldu. Yanlışlıkla sildim zannedip yedekten kopyasını aldım yapıştırdım.

Ama maalesef o nesneyi silmemişim. Önceki nesnenin adı "q3" idi. Yedekten aldığım nesnenin adı da "q3 2" oldu. Haliyle bu durum scriptleri de altüst etti. Acaba kaydırma sırasında kaybolan o nesneyi nasıl bulabilirim ? Böyle bir şey başına gelen var mı ?

Şu v16'ya geçtiğimden beri başıma gelmeyen kalmadı !
20, Şubat, 20 Uygulamalar kategorisinde atesm59 (9,390 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap
Neyse bu sefer dalgınlığıma gelmiş. İkinci nesne meğer birinci tabın içine girmiş. Başınıza gelirse birinci tab nesnesini genişletin kaybolan nesneyi göreceksiniz.
20, Şubat, 20 atesm59 (9,390 puan) tarafından cevaplandı
25, Şubat, 25 Şemsi Saracoğlu tarafından seçilmiş
16'da benzer şekilde gruplanmış düğmelerin, alanların özelliğini değiştirmek biraz zahmetli, ama daha çok eski sürümlerden convert edilen dosyalarda bu tip problemler oluyor, aslında problemden çok davranış farklılığı denilebilir.

16'daki en güzel şeylerden birisi "Layout Object Window". Bu özellik ile de arkada kalmış nesleri tespit etmek, nesnelerin sırasını değiştirmek oldukça pratik oluyor.
Teşekkürler.
...