FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz.net tarafından desteklenmektedir.
Filemakerturk.com a Hoş geldiniz.

Mehmet KAYA
 0532 231 07 27
						
Filemaker Lisans İhtiyacınız için FilemakerTürk Yönetimi ile iletişime geçin
 
Alakalı Siteler:

AYS Bilişim


Cabitaş


FMK Solutions | Maatwerk Applicaties
 

Database içine resim gömme

+4 oy
328 kez görüntülendi
Selamlar Herkese,

Sizce database resim gömmek doğru bir yöntem midir? Şu sebepten dolayı soruyorum. Örneğin 2000 tane firmanın vitrinin 3 farklı açıdan çekilmiş resim ve cari bilgileri olsa database ağırlaştırır mı? Doğru yöntem ne olmalıdır acaba? İyi çalışmalar.
26, Nisan, 2017 Database kategorisinde toaceyhan (5,240 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+4 oy
 
En İyi Cevap
Veritabanında çok dosya/resim olması veritabanını "yavaşlatmak" anlamında ağırlaştırmaz, sadece dosya boyutunu artırır. Mesela dosya boyutunun büyük olması yedekleme işlemlerini ağırlaştırır.

 

12. sürümle gelen "external storage" bunun için güzel bir çözüm. Resim dosyalarını belirli bir mantıkla klasörlerde saklıyor ama kullanıcılar doğrudan filemaker üzerinden resimlere erişebiliyor. Grafik tasarım departmanları için hazırladığımız çözümlerde GB'larca veriyi sorunsuz şekilde FileMaker'da saklıyoruz.

 

Optimizasyon açısından yalnızca ihtiyacınız olan ölçüde/çözünürlükte saklamanız daha uygun olur. Resimleri iOS üzerinden alırken scriptlerle resim boyutunu ve kalitesini belirleyebiliyorsunuz.
26, Nisan, 2017 F. Osman Cabi (132,700 puan) tarafından cevaplandı
26, Nisan, 2017 Mehmet KAYA tarafından seçilmiş
Teşekkür ederim.
+2 oy
Herkese selam ederim;

Harici bir klasörde tutabilirsin. Container field de Storage sekmesinden " Store container data externally " onay kutusunu seçince aşağıda yer alan " Open storage " radyo düğmesini tıklayarak yapabilirsin.

 

Saygılarımla.
26, Nisan, 2017 ercand (42,610 puan) tarafından cevaplandı
Teşekkür ederim.
...