FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz.net tarafından desteklenmektedir.
Filemakerturk.com a Hoş geldiniz.

Mehmet KAYA
 0532 231 07 27
						
Filemaker Lisans İhtiyacınız için FilemakerTürk Yönetimi ile iletişime geçin
 
Alakalı Siteler:

AYS Bilişim


Cabitaş


Göksel Gökçe

 

Portal listesindeki değerler toplamının (total sum) onaylanması (validation)

+1 oy
466 kez görüntülendi

Şemsi Bey sizin yaptığınız tabloyu biraz daha güncelledim. Buna göre Tarlalar layoutunda hissedar eklenebildiği gibi hissedarlar tablosuna da tarla eklenebiliyor. Eki aşağıda gönderiyorum

 

http://filemakerturk.com/?qa=blob&qa_blobid=8268760244290454809

Eksik olan ve düzeltemediğim şey şu ki: Bir tarladaki hissedarların hisseleri toplamı 100% olmalıdır. Ne fazla ne eksik. Bunun onayını nasıl verebilirim? Yani hisseler toplamı 100'den fazla ya da az ise kayıt uyarı vermesi gerekli. Şimdiden teşekkürler.

1, Ekim, 2017 Database kategorisinde HulusiNeci (5,510 puan) tarafından soruldu
Hissedarların paylarını girerken en mantıklı ya da kolay olanı daha doğrusu en doğru olanı hangi yöntem ise ona göre hesaplama alanları oluşturalım (konuyu anlama amaçlı soruyorum)..Pay-payda biçiminde, M2 olarak ya da her tarlanın toplam m2'si üzerinden belirlenen bir sabit ile vs vs..Sonrasında toplam almak, uyarı göstermek gibi işler kolay..
Tapu üzerinde hissedarların oranı yüzde üzerinden verilmiyor. benim tabloda gönderdiğim şekilde tam sayı olarak pay ve payda değerleri şekilde veriliyor.

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap

Dosyanızı bozmadan başka bir dosyada ayrı ayrı renklerdeki alanlarda kasdettiğim yöntemleri yapmaya çalıştım..Mavi renkli  Pay-Payda alanlarına girişlerde (kayıtlar tamamlanmışsa) uyarı ekledim.Lütfen inceleyin...

1, Ekim, 2017 Şemsi Saracoğlu (114,400 puan) tarafından cevaplandı
1, Ekim, 2017 HulusiNeci tarafından seçilmiş
...