FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz.net tarafından desteklenmektedir.
Filemakerturk.com a Hoş geldiniz. FilemakerTÜRK bir yardımlaşma portalidir. Sorularınızı yazarken teknik anlamda güçlük çekiyorsanız. Telefonda bize anlatın sizin yerinize siteye biz yazalım 0532 231 07 27 Mehmet KAYA.
Filemaker Lisans İhtiyacınız için FilemakerTürk Yönetimi ile iletişime geçin
 
Alakalı Siteler:

AYS Bilişim


CabitaşGöksel GÖKÇE


Briandunning
 

Portalden bir sıraya göre değer çekme nasıl yapılır?

+2 oy
79 kez görüntülendi

Merhabalar;portal ile ilgili çözemediğim bir konuda yardımlarınızı bekliyorum.

-'UretimSureci' tablosunda 'uretimkodu' , 'Seri' , 'UretimDurumu' alanlarım bulunmakta.

-'UretimSureciDetay' tablosunda da aynı şekilde 'uretimkodu' , 'Seri' , 'UretimDurumu' ve 'Tarih' alanlarım yer almaktadır.

*Relationdan 'uretimkodu' ve 'Seri' alanlarını eşleştirdim. ve  'UretimSureciDetay' tablosunu portal olarak 'UretimSureci' tablosunun bulunduğu layouta yerleştirdim. 

Bir value listte aşağıdakiler yer almakta. Bunlar üretim süreci aşamaları.

1-Teklif Hazırlama
2-Teklif Beklemede
3-Teklif Verildi
4-Sipariş Alındı
5-Sipariş Hazırlama
6-Sipariş Tamamlandı

Şöyle bir ihtiyacım var. Kullanıcı 'UretimSureciDetay' tablosuna ait Portal kısmına üretim ile ilgili süreçleri eklediğinde sıralamaya göre en son işlem sırasını 'UretimSureci' tablosundaki 'UretimDurumu' alanına çekmek istiyorum. Normalde Relationdaki eşleşmeler sonucunda tarihe göre en son eklenen üretim durumu verisini çekebilirim ancak kullanıcı arada unuttuğu aşamaları sonradan girdiğinde işler karışmaktadır. Örneğin kullanıcı portale '5-Sipariş Hazırlama' girişini yaptı. fakat hemen arkasından girmediği '4-Sipariş Alındı' aşamasını girdi. Bu duruma göre ürün 5.aşamada ama giriş tarihine göre alınca sanki ürün 4.aşamadaymış gibi geliyor.

'UretimSureci' tablosunun 'UretimDurumu' alanına 'UretimSureciDetay' tablosundan bu anlattığım bilgiler çerçevesinde son aşamayı nasıl çekebilirim. Veya nasıl bir çözüm bulabilirim. Teşekkürler

31, Aralık, 2016 Database kategorisinde mcatal (6,790 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap

Max ( Üretim Süreci Detay::Üretim Durumu )  ile değeri çekebilirsiniz.. Ayrıca bir örnek yaptım,tabii konuyu doğru anladıysam : ))

Bu arada bunu ValueList' değerlerinizin önündeki numara sayesinde yapabiliyoruz,olmasaydı sıralamayı tanımlayan bir numara alanı oluşturmamız gerekirdi..

 

 

31, Aralık, 2016 Şemsi Saracoğlu (51,070 puan) tarafından cevaplandı
31, Aralık, 2016 mcatal tarafından seçilmiş
Hocam çok teşekkür ediyorum. İstediğim buydu ve sorunu hallettim sayenizde. Kolay gelsin
...