FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz.net tarafından desteklenmektedir.
Filemakerturk.com a Hoş geldiniz.

Mehmet KAYA
 0532 231 07 27
						
Filemaker Lisans İhtiyacınız için FilemakerTürk Yönetimi ile iletişime geçin
 
Alakalı Siteler:

AYS Bilişim


Cabitaş


Göksel Gökce

 

Filemaker ile web tabanlı kütüphane programı yapılabilir mi?

+2 oy
1,138 kez görüntülendi
Ben bir kurumun kütüphanesinde çalışıyorum daha önce filemaker ile yapılmış program kullanılıyor ama ben bunu beğenmedim excel tablosu görüntüsünde. Ben web tabanlı bir program yapmak istiyorum personel web aracılığıyla hangi kitaplar var görsün ve boşta olan kitapları rezerve edebilsin aynı zamanda farklı pc lerden kütüphane personeli öğrencilere kitap ödünç verebilsin müdürde yapılan işlemleri kendi pc sinden izleyebilsin vs vs bu tarz programı yapmak için filemaker yeterlimidir?
12, Mart, 2015 Scripts kategorisinde BANDIRMA (350 puan) tarafından soruldu
Filemaker tamda bu tarz cozumler icin kullanilacak dogru secilmis programdir. Ben Hollanda genelinde butun yardim kuruluslarinin bagli oldugu bir kurulusa sikayet kayitlarinin yapilabilecegi bir yazilimim oldu ve farkli yerlerden farkli kullanicilar girerek verileri girip takip edebiliyorlar ve bunuda Webdirect uzerinden gerceklestirmektedirler.

Kutuphane icinde ayni sekilde kullanabilmek icin Webdirect tercihi bana gore dogru bir karar olur.

Kagit uzerinde dogru tablolar ve iliskilerin baglantilarini planliyarak baslarsaniz sonradan karsilasilabilinecek sorunlar veritabanindaki agirligi hafifletebilirsiniz.

4 Cevaplar

+1 oy
 
En İyi Cevap
Aslında aynı şeyi söyüyoruz fakat ben diyorumki herşeyi webdeb yaptırmaya kalkma, programlarda data girişinde işin zor ve atraksiyonlu kısımlarını webdirect üzerinde yapmaya çalışma senin 50 kullancın olucaksa 4 makinaya Filemaker Pro 1 makinaya geliştirme için Filemaker Pro Advanced kur 45 kişiyede webde kullandır,o 4 kişinin işinide webdirectten yaptırmaya kalkmak ömür törpüsü olucakdır buna gerek yok.
12, Mart, 2015 DOKTRIN (39,640 puan) tarafından cevaplandı
12, Mart, 2015 BANDIRMA tarafından seçilmiş
anladım ilginize teşekkür ederim
+1 oy
Web direct ile web tabanlı program yapılabilir.Ama yükü çeken kullanıcılar filemaker pro kullanmalı, sen programı kullanıcılara yada basit ve temel işlemleri yapacak kişilere açtığında onlar web direct üzerinden kullanabilirler.

Bu söylediğimiz başka yazılımlar içinde geçerlidir,işin esas en zor data girişi ve atraksiyonlu işleri yapacak kişilere birkaç tane lisans alınır , diğer ve çok sayıdaki kullanıcılar webdirect kullanırlar.
12, Mart, 2015 DOKTRIN (39,640 puan) tarafından cevaplandı
ama Filemaker kendi sitesinde şunları yazmış ben okuyunca sanki bir tek filemaker server 13 bu iş için yeterliymiş gibi algıladım sizde okursanız belki ben yanlış algılamış olabilirim.


 FileMaker Server 13'te sunulan FileMaker WebDirect, herhangi bir web geliştirme becerisine gerek olmadan özel iş çözümlerini doğrudan bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardaki web tarayıcısında çalıştıran, çığır açan bir web teknolojisidir. Bu kadar basittir.

FileMaker WebDirect'i kullanırken, web'e yönelik güçlü çözümler oluşturmak için PHP, HMTL5, CSS veya JavaScript gibi kodlama araçlarına ihtiyacınız yoktur. Bunun için sadece FileMaker becerilerinizi kullanmanız yeterlidir. Sadece birkaç tıklatma ile bir çözüm oluşturabilir ve bir web tarayıcısında hemen erişilebilir hale getirebilirsiniz.
+1 oy
Evet yeterlidir. Fakat program hazırlanırken bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Filemaker hakkında yeterli bilgisi olmayan arkadaşlar hazırladığında büyük datalarda sorunlar çıkabilir. Çok kötü tasarlanmış fakat 50.000 60.000 kaydın tutulduğu yazılımlar gördüm. Sorunsuz çalışıyor.
12, Mart, 2015 Goksel_Gokce (86,340 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Kendi yazdığım bir kütüphane yazılımım var. İçerisinde 3000 yazarın bibliyografyası ekli. Üye ve ödünç kaydı  vs hazır. Sana ve üyelerimize hediye edebilirim. Web tarafında sen birşeyler yaparsan kodlarıda açabilirim eğer çok yetenekli Değilim dersen Göksel, mkanlıoğlu veya Doktrin arkadaşlar sana yardımcı olsunlar ama kurumdan geliştiren Arkadaşlara emeklerinin karşılığı olarak bir Şeyler ayarlaman lazım. Fatura gerekirse ben keserim.
12, Mart, 2015 Mehmet KAYA (139,560 puan) tarafından cevaplandı
hem hazırını hemde kodları açık halini link olarak koyarsanız çeker incelerim ayrıca ilginize teşekkür ederim
Mailine gönderiyorum boyutu büyük olduğundan siteye yükleyemedim.İsteyen varsa ban yazsın.
Teşekkür ederim
Mehmet kardesim, Inceleyip uyguladiginiz teknikleri gorup ogrenmek adina banada gonderirseniz cok memnun olurum.
Kütüphane yazılımını mailine gönderdim gönderdim. Başka isteyen varsa göndereyim.
Mehmet bey eğer sakıncası yoksa bana da gönderebilirmisiniz... Teşekkürler...
Mehmet Bey;
Bahsettiğiniz programı bana da gönderirseniz memnun olurum.
Okulumuza yeni bir kütüphane kurduk, acil bir programa ihtiyacımız var. Yaklaşık 5000 kaydı olacak. Bizi büyük bir yükten kurtarmış olursunuz.
Teşekkürler...
Mehmet bey  uyguladiginiz teknikleri görüp ogrenmek adina bana kütüphane yazılımını  gonderirseniz cok memnun olurum.
Mehmet bey incelemek isterim... teşekkür ederim...
Mehmet bey kütüphane programını bana da atabilir misiniz?
teşakkürler.
...